Salzach · AUSZTRIA
Ettenau
Ettenau vízállás-története (Salzach), Ausztria
nagyon alacsony a dátumhozApad · −1 cm ma
Vízgyűjtő terület: 6628 km²
Ingyenes · bármelyik e-mailből leállíthatod
- A normálishoz képest
- 20-ből 19
- évben volt több víz november 7.
Vízállás (cm)
2026. 11. 07. 04:15 CET
- Vízállás (cm)
- a dátumhoz szokásos (korábbi évek)
november 7.: 161 cm a vízállás Ettenaunál, 1 cm-rel alacsonyabban, mint tegnap.
A vízmérce általában naponta egyszer jelent; a legutóbbi mérés 59 perccel ezelőtt érkezett.
Röviden
Az Ettenau vízmérce a Salzachon található (Ausztria). A Salzach folyó vízállása 2026. november 7.: 161 cm. A vízállás az elmúlt 7 napban 4 cm-rel csökkent. Az elmúlt 30 év azonos napjához képest a 2026. november 7. napi vízállás a legalacsonyabb 5%-ban (percentilis: 5). 1977. január 1. óta a legmagasabb mért vízállás 622 cm (1977. augusztus 1.), a legalacsonyabb 138 cm (1996. március 18.) volt. A vízmérce általában naponta egyszer jelent; a legutóbbi mérés 59 perccel ezelőtt érkezett.
Gyakori keresések
- Mit jelent a mai vízállás?
- A Salzach folyó vízállása 2026. november 7.: 161 cm. A vízállás az elmúlt 7 napban 4 cm-rel csökkent. A vízmérce általában naponta egyszer jelent; a legutóbbi mérés 59 perccel ezelőtt érkezett.
Körülmények
- Levegő
- 2–9 °C
- Szél
- 2,4 m/s
Állomástérkép
Statisztika
A napi vízállások minimuma, átlaga és maximuma, az LDC alatt vagy HDC felett töltött napokkal — hajózáshoz, mezőgazdasághoz és az árvizek történetéhez.
Utolsó 30 nap
16 állomásnap adattal
- Minimum
- 154cm2026. 10. 24.
- Átlag
- 173cm
- Maximum
- 200cm2026. 10. 27.
Utolsó 12 hónap
16 állomásnap adattal
- Minimum
- 154cm2026. 10. 24.
- Átlag
- 173cm
- Maximum
- 200cm2026. 10. 27.
Teljes előzmény (1977–2026)
14 270 állomásnap adattal
- Minimum
- 138cm1996. 03. 18.
- Átlag
- 240cm
- Maximum
- 622cm1977. 08. 01.
- Rekord maximum
- 622 cm1977. 08. 01.
- Rekord minimum
- 138 cm1996. 03. 18.
Évenként
| Év | Minimum | Átlag | Maximum | állomásnap adattal |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 154 | 173 | 200 | 16 |
| 2016 | 140 | 150 | 183 | 13 |
| 2015 | 140 | 211 | 382 | 365 |
| 2014 | 147 | 224 | 497 | 365 |
| 2013 | 168 | 234 | 472 | 363 |
| 2012 | 161 | 234 | 385 | 366 |
| 2011 | 153 | 205 | 464 | 365 |
| 2010 | 156 | 217 | 592 | 365 |
| 2009 | 158 | 237 | 505 | 365 |
| 2008 | 156 | 220 | 396 | 366 |
| 2007 | 167 | 224 | 520 | 365 |
| 2006 | 154 | 232 | 516 | 365 |
| 2005 | 160 | 239 | 591 | 365 |
| 2004 | 159 | 233 | 492 | 366 |
| 2003 | 163 | 219 | 394 | 365 |
| 2002 | 157 | 247 | 611 | 365 |
| 2001 | 163 | 235 | 455 | 365 |
| 2000 | 146 | 248 | 372 | 366 |
| 1999 | 159 | 237 | 456 | 365 |
| 1998 | 159 | 237 | 400 | 365 |
| 1997 | 148 | 238 | 537 | 365 |
| 1996 | 138 | 230 | 496 | 366 |
| 1995 | 181 | 249 | 582 | 365 |
| 1994 | 161 | 230 | 440 | 365 |
| 1993 | 163 | 239 | 443 | 365 |
| 1992 | 174 | 242 | 523 | 366 |
| 1991 | 160 | 234 | 620 | 364 |
| 1990 | 174 | 239 | 528 | 365 |
| 1989 | 178 | 255 | 424 | 365 |
| 1988 | 183 | 263 | 450 | 366 |
| 1987 | 177 | 268 | 435 | 365 |
| 1986 | 162 | 238 | 392 | 365 |
| 1985 | 158 | 244 | 620 | 365 |
| 1984 | 164 | 240 | 405 | 366 |
| 1983 | 182 | 252 | 489 | 365 |
| 1982 | 180 | 255 | 452 | 365 |
| 1981 | 165 | 265 | 581 | 365 |
| 1980 | 175 | 264 | 482 | 366 |
| 1979 | 170 | 265 | 520 | 365 |
| 1978 | 182 | 250 | 500 | 365 |
| 1977 | 196 | 264 | 622 | 365 |
Havi átlag
Az idei év a történeti tartományhoz képest
A napi idősor minden nap első mérését használja.
Ettenau vízállás-története (Salzach)
| Dátum | Vízállás (cm) |
|---|---|
| 161 | |
| 162 | |
| 181 | |
| 177 | |
| 183 | |
| 173 | |
| 164 |
Időjárás
A minimum hőmérséklet 2°C volt, míg a maximum hőmérséklet 9°C. A hőérzet 2°C, a szélsebesség 2,4 m/s, a páratartalom 95%, és a légnyomás 979 hPa.
- min.
- 2°C
- max.
- 9°C
- hőérzet
- 2°C
- szél
- 2,4 m/s
- páratartalom
- 95%
- légnyomás
- 979 hPa