Duna vízállás Oryahovo
Alacsony
Duna · km 630 · ROMÁNIA
Történelmi Duna-vízállások Corabiánál, Románia
régi mérés
A vízmérce nullpontja: 20,123 m (Fekete-tenger)
Vízgyűjtő terület: 623 350 km²
Ingyenes · bármelyik e-mailből leállíthatod
Vízállás (cm)
2026. 11. 04. 07:00 EET
november 4.: −127 cm a vízállás Corabiánál, 10 cm-rel magasabban, mint tegnap. A jelenlegi vízállás 117 cm-rel az LDC* alatt és 739 cm-rel a HDC** alatt.
* LDC: a Duna Bizottság szerinti kisvízszint – az elfogadható minimális vízállás (-10 cm). ** HDC: a Duna Bizottság szerinti nagyvízszint – az elfogadható maximális vízállás (612 cm).
Mennyire volt pontos az előrejelzés az elmúlt 90 napban, átlagosan: a következő napra 0,7 cm · a második napra 1,3 cm · a harmadik napra 2 cm.
A vízmérce általában naponta egyszer jelent; a legutóbbi mérés tegnapelőtt érkezett.
Alacsony
küszöb nélkül
régi mérés
küszöb nélkül
Alacsony
A Corabia vízmérce a Dunát méri a 630. folyamkilométernél (Románia). A legutóbbi elérhető mérés −127 cm (2026. november 4.); az állomás azóta nem jelentett. Az elmúlt 30 év azonos napjához képest a 2026. november 4. napi vízállás a legalacsonyabb 5%-ban (percentilis: 0). 24 év mérése alatt a legmagasabb vízállás 665 cm (2010. július 4.), a legalacsonyabb −170 cm (2026. október 15.) volt. Az itt dokumentált legnagyobb árvíz 882 cm volt 1895-ben. Az itt dokumentált legsúlyosabb aszály −138 cm-ra csökkent 2003-ban. A Dunán a szomszédok felvízi irányban Baykal, alvízi irányban Nikopol. Mennyire volt pontos az előrejelzés az elmúlt 90 napban, átlagosan: a következő napra 0,7 cm · a második napra 1,3 cm · a harmadik napra 2 cm. A vízmérce általában naponta egyszer jelent; a legutóbbi mérés tegnapelőtt érkezett.
Felvízi irányban (a Dunán): Duna vízszint Oryahovo (48 km). Alvízi irányban (a Dunán): Nikopol vízmérce (32,5 km). A közelben mért mellékfolyók: Iszkar. A legközelebbi nagyváros a folyón: Rusze vízmérce (135 km).
Aszály · 2003(szept. 07.)
-138 cmTetőzés
Árvíz · 1895(ápr. 18.)
882 cmTetőzés
A napi vízállások minimuma, átlaga és maximuma, az LDC alatt vagy HDC felett töltött napokkal — hajózáshoz, mezőgazdasághoz és az árvizek történetéhez.
Utolsó 30 nap
30 állomásnap adattal
30 nap LDC alatt0 nap HDC felett
Utolsó 12 hónap
365 állomásnap adattal
149 nap LDC alatt0 nap HDC felett
Teljes előzmény (2002–2026)
8631 állomásnap adattal
1039 nap LDC alatt38 nap HDC felett
| Év | Minimum | Átlag | Maximum | nap LDC alatt | nap HDC felett | állomásnap adattal |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | −170 | 14 | 348 | 148 | 0 | 308 |
| 2025 | −94 | 61 | 391 | 114 | 0 | 365 |
| 2024 | −64 | 178 | 445 | 35 | 0 | 366 |
| 2023 | −75 | 240 | 495 | 30 | 0 | 365 |
| 2022 | −115 | 76 | 350 | 110 | 0 | 365 |
| 2021 | −64 | 169 | 503 | 49 | 0 | 365 |
| 2020 | −44 | 117 | 441 | 18 | 0 | 366 |
| 2019 | −96 | 144 | 613 | 74 | 1 | 365 |
| 2018 | −102 | 170 | 599 | 78 | 0 | 359 |
| 2017 | −68 | 127 | 398 | 34 | 0 | 361 |
| 2016 | −43 | 204 | 600 | 17 | 0 | 366 |
| 2015 | −68 | 170 | 499 | 85 | 0 | 360 |
| 2014 | 28 | 261 | 616 | 0 | 2 | 365 |
| 2013 | −41 | 237 | 606 | 23 | 0 | 346 |
| 2012 | −36 | 138 | 415 | 21 | 0 | 366 |
| 2011 | −74 | 124 | 477 | 66 | 0 | 357 |
| 2010 | 133 | 358 | 665 | 0 | 10 | 365 |
| 2009 | −27 | 211 | 503 | 8 | 0 | 365 |
| 2008 | −10 | 177 | 427 | 0 | 0 | 366 |
| 2007 | −53 | 163 | 386 | 27 | 0 | 365 |
| 2005 | 27 | 295 | 664 | 0 | 25 | 365 |
| 2004 | −10 | 220 | 580 | 0 | 0 | 366 |
| 2003 | −138 | 102 | 462 | 102 | 0 | 365 |
| 2002 | 2 | 216 | 390 | 0 | 0 | 329 |
A napi idősor minden nap első mérését használja.
| Dátum | Vízállás (cm) | LDC* | HDC** |
|---|---|---|---|
| −127 | −10 | 612 | |
| −137 | −10 | 612 | |
| −143 | −10 | 612 | |
| −147 | −10 | 612 | |
| −153 | −10 | 612 | |
| −158 | −10 | 612 | |
| −161 | −10 | 612 |
Időjárás
A minimum hőmérséklet 4°C volt, míg a maximum hőmérséklet 11°C. A hőérzet 3°C, a szélsebesség 4,4 m/s, a páratartalom 94%, és a légnyomás 1022 hPa.