Duna vízállás Galați
régi mérés
Duna · km 103 · ROMÁNIA
Történelmi Duna-vízállások Isacceánál, Románia
régi mérés
A vízmérce nullpontja: 0,688 m (Fekete-tenger)
Ingyenes · bármelyik e-mailből leállíthatod
Vízállás (cm)
2026. 11. 04. 07:00 EET
november 4.: 22 cm a vízállás Isacceánál, 2 cm-rel alacsonyabban, mint tegnap. A jelenlegi vízállás 51 cm-rel az LDC* alatt és 459 cm-rel a HDC** alatt.
* LDC: a Duna Bizottság szerinti kisvízszint – az elfogadható minimális vízállás (73 cm). ** HDC: a Duna Bizottság szerinti nagyvízszint – az elfogadható maximális vízállás (481 cm).
Előrejelzés a következő 24–120 órára. Szótár
Az előrejelzés a következő napra az utolsó 90 nap során a napok 99%-ában legfeljebb 10 cm-rel tért el.
Mennyire volt pontos az előrejelzés az elmúlt 90 napban, átlagosan: a következő napra 3,5 cm · a második napra 4,4 cm · a harmadik napra 5 cm.
A vízmérce általában naponta egyszer jelent; a legutóbbi mérés 47 órával ezelőtt érkezett.
régi mérés
Alacsony
régi mérés
régi mérés
Alacsony
Az Isaccea vízmérce a Dunát méri a 103. folyamkilométernél (Románia). A legutóbbi elérhető mérés 22 cm (2026. november 4.); az állomás azóta nem jelentett. Az elmúlt 30 év azonos napjához képest a 2026. november 4. napi vízállás a legalacsonyabb 5%-ban (percentilis: 0). 20 év mérése alatt a legmagasabb vízállás 537 cm (2010. július 6.), a legalacsonyabb −1 cm (2026. október 19.) volt. A Dunán a szomszédok felvízi irányban Reni, alvízi irányban Tulcea. Mennyire volt pontos az előrejelzés az elmúlt 90 napban, átlagosan: a következő napra 3,5 cm · a második napra 4,4 cm · a harmadik napra 5 cm. A vízmérce általában naponta egyszer jelent; a legutóbbi mérés 47 órával ezelőtt érkezett.
A napi vízállások minimuma, átlaga és maximuma, az LDC alatt vagy HDC felett töltött napokkal — hajózáshoz, mezőgazdasághoz és az árvizek történetéhez.
Utolsó 30 nap
30 állomásnap adattal
30 nap LDC alatt0 nap HDC felett
Utolsó 12 hónap
365 állomásnap adattal
127 nap LDC alatt0 nap HDC felett
Teljes előzmény (2002–2026)
7288 állomásnap adattal
815 nap LDC alatt37 nap HDC felett
| Év | Minimum | Átlag | Maximum | nap LDC alatt | nap HDC felett | állomásnap adattal |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | −1 | 112 | 312 | 124 | 0 | 308 |
| 2025 | 23 | 121 | 314 | 119 | 0 | 365 |
| 2024 | 46 | 199 | 371 | 42 | 0 | 364 |
| 2023 | 33 | 244 | 407 | 28 | 0 | 365 |
| 2022 | 31 | 138 | 280 | 88 | 0 | 364 |
| 2021 | 57 | 215 | 408 | 14 | 0 | 365 |
| 2020 | 65 | 170 | 338 | 8 | 0 | 366 |
| 2019 | 32 | 185 | 472 | 64 | 0 | 365 |
| 2018 | 31 | 221 | 496 | 49 | 2 | 358 |
| 2017 | 67 | 176 | 352 | 10 | 0 | 361 |
| 2016 | 60 | 233 | 456 | 10 | 0 | 365 |
| 2015 | 49 | 222 | 421 | 47 | 0 | 359 |
| 2014 | 97 | 273 | 485 | 0 | 7 | 365 |
| 2013 | 0 | 204 | 483 | 86 | 5 | 346 |
| 2012 | 0 | 172 | 400 | 40 | 0 | 366 |
| 2011 | 21 | 170 | 426 | 73 | 0 | 357 |
| 2010 | 187 | 350 | 537 | 0 | 23 | 365 |
| 2009 | 61 | 229 | 425 | 7 | 0 | 365 |
| 2008 | 80 | 207 | 389 | 0 | 0 | 306 |
| 2007 | 61 | 174 | 340 | 6 | 0 | 184 |
| 2002 | 100 | 243 | 366 | 0 | 0 | 329 |
A napi idősor minden nap első mérését használja.
| Dátum | Vízállás (cm) | LDC* | HDC** |
|---|---|---|---|
| 22 | 73 | 481 | |
| 24 | 73 | 481 | |
| 9 | 73 | 481 | |
| 7 | 73 | 481 | |
| 10 | 73 | 481 | |
| 14 | 73 | 481 | |
| 18 | 73 | 481 |
Időjárás
A minimum hőmérséklet 3°C volt, míg a maximum hőmérséklet 9°C. A hőérzet 1°C, a szélsebesség 7,2 m/s, a páratartalom 88%, és a légnyomás 1022 hPa.
A 103. folyamkilométernél, Észak-Dobrudzsában, a Duna jobb partján áll Isaccea, harminckét kilométerre attól a ponttól, ahol a folyó szétválik a delta ágaira. A Duna vízállás Isaccea a parton álló mérőlécről olvasható le; nullpontja 0,688 méterrel van a Fekete-tenger szintje felett; az abszolút magasság a 0,688 m és a lécen leolvasott érték összege: 10 centiméter 0,788 métert, 100 centiméter 1,688 métert jelent. Két küszöbpár számít: az AFDJ a kisvizet 73 centiméternél, a nagyvizet 481-nél húzza meg, az oldal viszont a Duna Bizottság régebbi értékeit, a 72-t és a 478-at mutatja, mellettük a megyei terv 380 centiméteres figyelmeztető szintje áll.
A Duna vízállás Isaccea nem mélységet jelöl, hanem helyzetet: azt, hogy hol áll a víz felszíne egy rögzített alapponthoz képest. 73 centiméter alatt, a hajózási kisvízszint alatt az uszályok csökkentik a rakományt; 481-nél kezdődik a nagyvíz, az 508 és az 520 pedig a megyei terv elöntési és veszélyszintje. A két küszöb között négy méter a kilengés. Nagyvíznél szigetek bukkannak ki a mederből, kisvíznél homokpadok maradnak, és 1980 óta a kikötő előtt egy sziget nőtt fel.
2006-ban a Duna 524 centiméterig, 2010-ben 537-ig emelkedett; a legnagyobb vízhozam 2010-ben 16 240 köbméter volt másodpercenként, négy évvel korábban 14 325. Mindkettő túllépte az oldalon jelzett nagyvízszintet, 46, illetve 59 centiméterrel. 2013 áprilisában a Vadu Oii–Isaccea szakasz sárga riasztás alatt állt, az SGA Tulcea csapatai az Isaccea–Ciulineț gáton dolgoztak, a folyó 14 500 köbmétert szállított másodpercenként. Arra a hónapra nem jelentettek meg leolvasást, ezért 2013 nem rangsorolható.
2022 augusztusában a kisvíz felszínre hozta a Noviodunum római erőd leomlott falait, két kilométerre a várostól, a Pontonul Vechi nevű helyen; az ásatás régésze szerint huszonkét év alatt nem látott ilyen alacsony szinteket. Az AFDJ-sorozat 2011. január 3-tól tart: 5 729 állomásnap, ebből 773 a kisvízszint alatt, a csúcs 496 centiméter 2018. április 3-án, az átlag 192. A -932 szenzorhiba: a víz kilenc méterrel a tenger alatt járna. A komp 900 méteren visz át Orlivkára, az ukrán partra, hét-nyolc perc alatt. Lefelé a tulceai vízmérce mutatja a delta bejáratát; felfelé a galaci vízmérce nullpontja 17 centiméterrel magasabb, 67 kilométerrel odébb pedig a brăilai mérőállomás mér.