Duna vízállás Galați
régi mérés
Duna · km 71 · ROMÁNIA
Történelmi Duna-vízállások Tulceánál, Románia
régi mérés
A vízmérce nullpontja: 0,559 m (Fekete-tenger)
Vízgyűjtő terület: 807 000 km²
Ingyenes · bármelyik e-mailből leállíthatod
Vízállás (cm)
2026. 11. 04. 07:00 EET
november 4.: 19 cm a vízállás Tulceánál, 2 cm-rel alacsonyabban, mint tegnap. A jelenlegi vízállás 40 cm-rel az LDC* alatt és 374 cm-rel a HDC** alatt.
* LDC: a Duna Bizottság szerinti kisvízszint – az elfogadható minimális vízállás (59 cm). ** HDC: a Duna Bizottság szerinti nagyvízszint – az elfogadható maximális vízállás (393 cm).
Mennyire volt pontos az előrejelzés az elmúlt 90 napban, átlagosan: a következő napra 3,2 cm · a második napra 4,1 cm · a harmadik napra 4,8 cm.
A vízmérce általában naponta egyszer jelent; a legutóbbi mérés tegnapelőtt érkezett.
régi mérés
Alacsony
régi mérés
régi mérés
régi mérés
A Tulcea vízmérce a Dunát méri a 71. folyamkilométernél (Románia). A legutóbbi elérhető mérés 19 cm (2026. november 4.); az állomás azóta nem jelentett. Az elmúlt 30 év azonos napjához képest a 2026. november 4. napi vízállás a legalacsonyabb 5%-ban (percentilis: 0). 24 év mérése alatt a legmagasabb vízállás 439 cm (2010. július 6.), a legalacsonyabb 0 cm (2026. október 19.) volt. A Dunán a szomszédok felvízi irányban Isaccea, alvízi irányban Sulina. Mennyire volt pontos az előrejelzés az elmúlt 90 napban, átlagosan: a következő napra 3,2 cm · a második napra 4,1 cm · a harmadik napra 4,8 cm. A vízmérce általában naponta egyszer jelent; a legutóbbi mérés tegnapelőtt érkezett.
Felvízi irányban (a Dunán): Duna vízállás Isaccea (32 km). Alvízi irányban (a Dunán): Sulina (71 km). A legközelebbi nagyváros a folyón: Galac vízmérce (79 km).
A napi vízállások minimuma, átlaga és maximuma, az LDC alatt vagy HDC felett töltött napokkal — hajózáshoz, mezőgazdasághoz és az árvizek történetéhez.
Utolsó 30 nap
30 állomásnap adattal
30 nap LDC alatt0 nap HDC felett
Utolsó 12 hónap
365 állomásnap adattal
127 nap LDC alatt0 nap HDC felett
Teljes előzmény (2002–2026)
8651 állomásnap adattal
872 nap LDC alatt39 nap HDC felett
| Év | Minimum | Átlag | Maximum | nap LDC alatt | nap HDC felett | állomásnap adattal |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 0 | 90 | 250 | 124 | 0 | 308 |
| 2025 | 18 | 95 | 251 | 121 | 0 | 365 |
| 2024 | 45 | 165 | 300 | 28 | 0 | 364 |
| 2023 | 22 | 195 | 328 | 33 | 0 | 365 |
| 2022 | 24 | 113 | 223 | 91 | 0 | 365 |
| 2021 | 57 | 178 | 316 | 1 | 0 | 365 |
| 2020 | 50 | 132 | 286 | 8 | 0 | 366 |
| 2019 | 25 | 152 | 387 | 57 | 0 | 365 |
| 2018 | 21 | 181 | 402 | 51 | 6 | 362 |
| 2017 | 50 | 141 | 291 | 21 | 0 | 361 |
| 2016 | 44 | 186 | 366 | 12 | 0 | 366 |
| 2015 | 37 | 176 | 336 | 51 | 0 | 360 |
| 2014 | 72 | 223 | 391 | 0 | 0 | 365 |
| 2013 | 40 | 204 | 391 | 32 | 0 | 365 |
| 2012 | 31 | 138 | 309 | 32 | 0 | 366 |
| 2011 | 12 | 139 | 347 | 80 | 0 | 357 |
| 2010 | 156 | 286 | 439 | 0 | 21 | 365 |
| 2009 | 46 | 185 | 342 | 11 | 0 | 365 |
| 2008 | 54 | 167 | 315 | 2 | 0 | 366 |
| 2007 | 44 | 152 | 275 | 13 | 0 | 365 |
| 2005 | 98 | 259 | 399 | 0 | 12 | 365 |
| 2004 | 62 | 192 | 359 | 0 | 0 | 366 |
| 2003 | 5 | 129 | 307 | 104 | 0 | 365 |
| 2002 | 77 | 194 | 286 | 0 | 0 | 329 |
A napi idősor minden nap első mérését használja.
| Dátum | Vízállás (cm) | LDC* | HDC** |
|---|---|---|---|
| 19 | 59 | 393 | |
| 21 | 59 | 393 | |
| 8 | 59 | 393 | |
| 5 | 59 | 393 | |
| 9 | 59 | 393 | |
| 13 | 59 | 393 | |
| 17 | 59 | 393 |
Időjárás
A minimum hőmérséklet 3°C volt, míg a maximum hőmérséklet 10°C. A hőérzet 1°C, a szélsebesség 6,4 m/s, a páratartalom 90%, és a légnyomás 1024 hPa.