Száva vízállás Gunja
küszöb nélkül
Száva · km 139 · SZERBIA
Sremska Mitrovica vízállás-története (Száva), Szerbia
the next reading is expected around 07:00
FigyelemEmelkedik · +3 cm ma
Ingyenes · bármelyik e-mailből leállíthatod
Vízállás (cm)
2026. 11. 05. 07:00 CET
november 5.: 42 cm a vízállás Sremska Mitrovicanál, 3 cm-rel magasabban, mint tegnap. A jelenlegi vízállás 5 cm-rel az LDC* felett és 580 cm-rel a HDC** alatt.
* LDC: az állomás kisvízi küszöbe (37 cm). ** HDC: az állomás nagyvízi küszöbe (622 cm). Mindkettőt a nemzeti vízügyi szolgálat teszi közzé.
Előrejelzés a következő 24–120 órára. Szótár
Mennyire volt pontos az előrejelzés az elmúlt 90 napban, átlagosan: a következő napra 2,6 cm · a második napra 6,6 cm · a harmadik napra 11,7 cm.
A vízmérce általában naponta egyszer jelent; a legutóbbi mérés 19 órával ezelőtt érkezett.
küszöb nélkül
Figyelem
Figyelem
Alacsony
Figyelem
A Száva folyón, a 139. kilométernél található a Sremska Mitrovica vízmérce (Szerbia). A legutóbbi mérés (2026. november 5.) szerint a vízállás 42 cm. Ez 5 cm-rel a kisvízszint (LDC, 37 cm) felett és 580 cm-rel a nagyvízszint (HDC, 622 cm) alatt van. Az elmúlt 7 napban a vízállás emelkedő (+10 cm). A hivatalos előrejelzés 2 nap fed le: +24 h: 48 cm, +48 h: 54 cm. Az elmúlt 30 év azonos napjához képest a 2026. november 5. napi vízállás a legalacsonyabb 25%-ban (percentilis: 9). 22 év mérése alatt a legmagasabb vízállás 853 cm (2014. május 17.), a legalacsonyabb −7 cm (2022. augusztus 8.) volt. A Száva folyón a legközelebbi vízmérce felvízi irányban Jamena, alvízi irányban Šabac. Mennyire volt pontos az előrejelzés az elmúlt 90 napban, átlagosan: a következő napra 2,6 cm · a második napra 6,6 cm · a harmadik napra 11,7 cm. A vízmérce általában naponta egyszer jelent; a legutóbbi mérés 19 órával ezelőtt érkezett.
Felvízi irányban (a Száván): Jamena (65 km). Alvízi irányban (a Száván): Šabac (33 km) és Beljin (72 km). A közelben mért mellékfolyók: Badovinci (28 km).
A napi vízállások minimuma, átlaga és maximuma, az LDC alatt vagy HDC felett töltött napokkal — hajózáshoz, mezőgazdasághoz és az árvizek történetéhez.
Utolsó 30 nap
30 állomásnap adattal
23 nap LDC alatt0 nap HDC felett
Utolsó 12 hónap
358 állomásnap adattal
103 nap LDC alatt0 nap HDC felett
Teljes előzmény (2004–2026)
8338 állomásnap adattal
662 nap LDC alatt208 nap HDC felett
| Év | Minimum | Átlag | Maximum | nap LDC alatt | nap HDC felett | állomásnap adattal |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | −18 | 172 | 606 | 103 | 0 | 302 |
| 2025 | 9 | 201 | 678 | 46 | 12 | 365 |
| 2024 | 1 | 192 | 397 | 40 | 0 | 366 |
| 2023 | 20 | 325 | 663 | 16 | 7 | 365 |
| 2022 | −7 | 183 | 632 | 70 | 2 | 365 |
| 2021 | −3 | 241 | 639 | 47 | 3 | 365 |
| 2020 | 27 | 173 | 445 | 3 | 0 | 366 |
| 2019 | 12 | 222 | 589 | 22 | 0 | 365 |
| 2018 | 13 | 265 | 707 | 31 | 26 | 365 |
| 2017 | −1 | 205 | 598 | 44 | 0 | 365 |
| 2016 | 41 | 264 | 671 | 0 | 13 | 366 |
| 2015 | 20 | 250 | 589 | 11 | 0 | 365 |
| 2014 | 157 | 384 | 853 | 0 | 22 | 365 |
| 2013 | 12 | 296 | 670 | 19 | 26 | 365 |
| 2012 | −4 | 185 | 476 | 48 | 0 | 366 |
| 2011 | −3 | 147 | 567 | 81 | 0 | 365 |
| 2010 | 45 | 386 | 756 | 0 | 48 | 365 |
| 2009 | 13 | 239 | 614 | 28 | 0 | 365 |
| 2008 | 28 | 219 | 560 | 5 | 0 | 366 |
| 2007 | 2 | 204 | 516 | 39 | 0 | 365 |
| 2006 | 44 | 282 | 667 | 0 | 13 | 365 |
| 2005 | 96 | 320 | 710 | 0 | 15 | 365 |
| 2004 | 21 | 299 | 708 | 9 | 21 | 366 |
A napi idősor minden nap első mérését használja.
| Dátum | Vízállás (cm) | LDC* | HDC** |
|---|---|---|---|
| 42 | 37 | 622 | |
| 39 | 37 | 622 | |
| 40 | 37 | 622 | |
| 43 | 37 | 622 | |
| 46 | 37 | 622 | |
| 46 | 37 | 622 | |
| 41 | 37 | 622 |
Időjárás
A minimum hőmérséklet 1°C volt, míg a maximum hőmérséklet 12°C. A hőérzet −0°C, a szélsebesség 1,8 m/s, a páratartalom 69%, és a légnyomás 1017 hPa.