Száva vízállás Jamena
Figyelem
Száva · km 106 · SZERBIA
Šabac vízállás-története (Száva), Szerbia
the next reading is expected around 07:00
AlacsonyEmelkedik · +1 cm ma
Ingyenes · bármelyik e-mailből leállíthatod
Vízállás (cm)
2026. 11. 05. 07:00 CET
november 5.: −65 cm a vízállás Šabacnál, 1 cm-rel magasabban, mint tegnap. A jelenlegi vízállás 1 cm-rel az LDC* alatt és 543 cm-rel a HDC** alatt.
* LDC: az állomás kisvízi küszöbe (-64 cm). ** HDC: az állomás nagyvízi küszöbe (478 cm). Mindkettőt a nemzeti vízügyi szolgálat teszi közzé.
Előrejelzés a következő 24–120 órára. Szótár
Mennyire volt pontos az előrejelzés az elmúlt 90 napban, átlagosan: a következő napra 2,2 cm · a második napra 4,4 cm · a harmadik napra 9,2 cm.
A vízmérce általában naponta egyszer jelent; a legutóbbi mérés 22 órával ezelőtt érkezett.
Figyelem
Figyelem
Alacsony
Figyelem
Alacsony
A Száva folyón, a 106. kilométernél található a Šabac vízmérce (Szerbia). A Száva folyó vízállása 2026. november 5.: −65 cm, a kisvízszint alatt. A vízállás közel van a kisvízszinthez: 1 cm-rel az LDC (−64 cm) alatt. Az elmúlt 7 napban a vízállás emelkedő (+14 cm). A hivatalos előrejelzés 2 nap fed le: +24 h: −59 cm, +48 h: −53 cm. Az elmúlt 30 év azonos napjához képest a 2026. november 5. napi vízállás a legalacsonyabb 25%-ban (percentilis: 9). 22 év mérése alatt a legmagasabb vízállás 656 cm (2014. május 18.), a legalacsonyabb −113 cm (2012. augusztus 30.) volt. A Száva folyón a legközelebbi vízmérce felvízi irányban Sremska Mitrovica, alvízi irányban Beljin. Mennyire volt pontos az előrejelzés az elmúlt 90 napban, átlagosan: a következő napra 2,2 cm · a második napra 4,4 cm · a harmadik napra 9,2 cm. A vízmérce általában naponta egyszer jelent; a legutóbbi mérés 22 órával ezelőtt érkezett.
Felvízi irányban (a Száván): Sremska Mitrovica (33 km). Alvízi irányban (a Száván): Beljin (39 km). A közelben mért mellékfolyók: Badovinci (26 km).
A napi vízállások minimuma, átlaga és maximuma, az LDC alatt vagy HDC felett töltött napokkal — hajózáshoz, mezőgazdasághoz és az árvizek történetéhez.
Utolsó 30 nap
17 állomásnap adattal
14 nap LDC alatt0 nap HDC felett
Utolsó 12 hónap
73 állomásnap adattal
14 nap LDC alatt0 nap HDC felett
Teljes előzmény (2004–2026)
8053 állomásnap adattal
703 nap LDC alatt222 nap HDC felett
| Év | Minimum | Átlag | Maximum | nap LDC alatt | nap HDC felett | állomásnap adattal |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | −105 | −84 | −59 | 14 | 0 | 17 |
| 2025 | −95 | 81 | 519 | 65 | 11 | 365 |
| 2024 | −105 | 78 | 269 | 46 | 0 | 366 |
| 2023 | −83 | 195 | 498 | 18 | 5 | 365 |
| 2022 | −110 | 61 | 473 | 84 | 0 | 365 |
| 2021 | −107 | 115 | 484 | 54 | 2 | 365 |
| 2020 | −86 | 51 | 299 | 11 | 0 | 366 |
| 2019 | −91 | 93 | 444 | 31 | 0 | 365 |
| 2018 | −93 | 138 | 540 | 39 | 25 | 365 |
| 2017 | −105 | 81 | 449 | 61 | 0 | 365 |
| 2016 | −68 | 136 | 516 | 1 | 13 | 366 |
| 2015 | −92 | 122 | 448 | 25 | 0 | 365 |
| 2014 | 32 | 247 | 656 | 0 | 22 | 365 |
| 2013 | −94 | 172 | 521 | 30 | 33 | 365 |
| 2012 | −113 | 65 | 332 | 51 | 0 | 366 |
| 2011 | −106 | 35 | 439 | 88 | 0 | 365 |
| 2010 | −57 | 261 | 572 | 0 | 50 | 365 |
| 2009 | −94 | 119 | 468 | 37 | 0 | 365 |
| 2008 | −75 | 102 | 416 | 6 | 0 | 366 |
| 2007 | −92 | 90 | 382 | 32 | 0 | 365 |
| 2006 | −59 | 167 | 514 | 0 | 24 | 365 |
| 2005 | −18 | 197 | 548 | 0 | 16 | 365 |
| 2004 | −80 | 174 | 538 | 10 | 21 | 366 |
A napi idősor minden nap első mérését használja.
| Dátum | Vízállás (cm) | LDC* | HDC** |
|---|---|---|---|
| −65 | −64 | 478 | |
| −66 | −64 | 478 | |
| −65 | −64 | 478 | |
| −62 | −64 | 478 | |
| −59 | −64 | 478 | |
| −60 | −64 | 478 | |
| −65 | −64 | 478 |
Időjárás
A minimum hőmérséklet 3°C volt, míg a maximum hőmérséklet 12°C. A hőérzet 1°C, a szélsebesség 1,8 m/s, a páratartalom 87%, és a légnyomás 1016 hPa.