Enknach · km 9,26 · AUSTRIA
Österlehen
Istoricul nivelului apei la Österlehen (Enknach), Austria
foarte jos pentru datăStabil azi
Bazin hidrografic: 114 km²
Gratuit · o oprești din orice e-mail
- Față de normal
- 20 din 20
- ani au avut mai multă apă la 6 noiembrie
Nivelul apei (cm)
06.11.2026 03:45 CET
- Nivelul apei (cm)
- normal pentru dată (anii anteriori)
Pe 6 noiembrie, apa la Österlehen e la 117 cm, cu 1 cm mai sus decât ieri.
Stația raportează de obicei o dată pe zi; ultima citire a venit acum 43 de minute.
Pe scurt
Pe cursul râului Enknach, la km 9,26, măsoară stația hidrometrică Österlehen (Austria). Nivelul râului Enknach în 6 noiembrie 2026 este 116 cm. Nivelul a coborât cu 1 cm în ultimele 7 zile. Față de aceeași zi din ultimii 30 de ani, nivelul din 6 noiembrie 2026 e în cele mai joase 5 % (percentila 0). Din 1 iulie 1982, cel mai mare nivel înregistrat aici a fost 220 cm (2 iunie 2013), iar cel mai mic 108 cm (21 octombrie 1990). Stația raportează de obicei o dată pe zi; ultima citire a sosit acum 43 de minute.
Căutări frecvente
- Ce înseamnă cota de azi?
- Nivelul râului Enknach în 6 noiembrie 2026 este 116 cm. Nivelul a coborât cu 1 cm în ultimele 7 zile. Stația raportează de obicei o dată pe zi; ultima citire a sosit acum 43 de minute.
Condiții
- Aerul
- 1–7 °C
- Vântul
- 7,2 m/s
Harta stațiilor
Statistici
Minimul, media și maximul cotelor zilnice, cu zilele petrecute sub LDC sau peste HDC — utile pentru navigație, agricultură și istoricul viiturilor.
Ultimele 30 de zile
15 zile-stație cu date
- Minim
- 116cm25.10.2026
- Medie
- 117cm
- Maxim
- 118cm24.10.2026
Ultimele 12 luni
15 zile-stație cu date
- Minim
- 116cm25.10.2026
- Medie
- 117cm
- Maxim
- 118cm24.10.2026
Tot istoricul (1982–2026)
12.252 zile-stație cu date
- Minim
- 108cm21.10.1990
- Medie
- 128cm
- Maxim
- 220cm02.06.2013
- Record maxim
- 220 cm02.06.2013
- Record minim
- 108 cm21.10.1990
Pe ani
| An | Minim | Medie | Maxim | zile-stație cu date |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | 116 | 117 | 118 | 15 |
| 2015 | 116 | 124 | 176 | 365 |
| 2014 | 121 | 126 | 185 | 365 |
| 2013 | 124 | 134 | 220 | 365 |
| 2012 | 119 | 127 | 178 | 366 |
| 2011 | 118 | 125 | 172 | 365 |
| 2010 | 123 | 129 | 192 | 365 |
| 2009 | 118 | 129 | 201 | 365 |
| 2008 | 118 | 125 | 171 | 366 |
| 2007 | 123 | 128 | 179 | 365 |
| 2006 | 120 | 133 | 198 | 365 |
| 2005 | 117 | 129 | 193 | 365 |
| 2004 | 117 | 124 | 182 | 366 |
| 2003 | 117 | 127 | 191 | 365 |
| 2002 | 122 | 133 | 207 | 365 |
| 2001 | 120 | 134 | 195 | 365 |
| 2000 | 120 | 130 | 184 | 366 |
| 1999 | 119 | 133 | 200 | 365 |
| 1998 | 118 | 131 | 185 | 365 |
| 1997 | 126 | 136 | 196 | 365 |
| 1996 | 123 | 133 | 194 | 366 |
| 1995 | 124 | 134 | 194 | 365 |
| 1994 | 122 | 133 | 203 | 365 |
| 1993 | 123 | 132 | 155 | 365 |
| 1992 | 120 | 128 | 154 | 366 |
| 1991 | 114 | 123 | 176 | 365 |
| 1990 | 108 | 119 | 144 | 365 |
| 1989 | 114 | 122 | 141 | 365 |
| 1988 | 120 | 129 | 146 | 366 |
| 1987 | 119 | 127 | 150 | 365 |
| 1986 | 117 | 124 | 142 | 365 |
| 1985 | 113 | 125 | 152 | 365 |
| 1984 | 116 | 121 | 141 | 366 |
| 1983 | 112 | 124 | 143 | 365 |
| 1982 | 109 | 117 | 130 | 184 |
Media lunară
Anul curent față de istoric
Seria zilnică folosește prima citire a fiecărei zile.
Istoricul nivelului apei la Österlehen (Enknach)
| Data | Nivelul apei (cm) |
|---|---|
| 116 | |
| 116 | |
| 117 | |
| 116 | |
| 117 | |
| 117 | |
| 117 |
Meteo
Temperatura minimă a fost de 1°C, iar temperatura maximă de 7°C. Temperatura resimțită a fost de −2°C, viteza vântului a fost de 7,2 m/s, umiditatea de 96% și presiunea atmosferică de 975 hPa.
- min
- 1°C
- max
- 7°C
- resimțită
- −2°C
- vânt
- 7,2 m/s
- umiditate
- 96%
- presiune
- 975 hPa
Pagini legate
Stații apropiate pe alte râuri
- JahrsdorfMattig · 7 km
- LindlauMoosbach · 9 km
- SimbachSimbach · 9 km
- Furth (Bundesstraße)Schwemmbach · 10 km
- Furth (Ort)Schalchener Brunnbach · 10 km